Jdi na obsah Jdi na menu
 


AJ 7. ročník - Kružliaková

V případě potřeby prosím volejte na mobilní číslo:  728 741 899 - Anežka Kružliaková nebo na emailovou adresu: kruzliakova@zsbreznice.cz

Od 15.6. budu zadávány úkoly jednou týdně, a to po odučené hodině ve škole 16.6. Ti, co zůstávají doma, mi úkoly i nadále zasílají, ostatní pracují na zadaných úkolech ve škole.

úterý 16.6.

Hezké slunečné úterý!

Vyplňte si v pracovním sešitě cv 6 na straně 55- Do prvních třech vět píšeš co je naplánováno a v dalších větách co dělat nebudeš (můžeš se i zeptat rodičů nebo kamaráda nebo si větičky vymysli). Jde hlavně o procvičení budoucího času.

Dále si pusť video a u každé otázky si ho zastav- zkus předvídat co se potom stane. 

Toto je poslední zadaná práce. Přeji vám hezký zbytek školního roku a krásné prázdniny. Uvidíme se v září!

 

středa 10.6.

Zopakuj si stupňování přídavných jmen v následujících prezentacích: v první vybírej správnou možnost a v druhé zkus podle obrázků tvořit věty s 2. a 3. stupněm.
Doplň si cvičení 5 na str 55 v pracovním sešitě. Tvoř otázky a odpovídej na ně podle tabulky. (Projdi si vypsané výpisky v sešitě nebo vyhledej v učebnici a internetu) Cvičení mi do pátku vyfoť a pošli (platí pro ty, co jsou doma).

Pondělí 8.6.

Výsledky 54,55/3,4:

3: 2d, 3b, 4g, 5a, 6h, 7f, 8e, 9c

4: 2 ´m not going to miss, 3 aren´t going to see, 4 is going to be, 5 ´re going to watch, 6 ´m not going to watch, 7 ´m going to do, 8 ´re going to record, 9 ´re going to watch

Procvičíme společně ještě budoucí čas a slovíčka o TV programmes.

Vyplň si online cvičení na procvičení toho co jsme se učili.

TV programmes

minulé časy 1 , minulé časy 2

Opakujte si stále slovní zásobu předešlé lekce a učte se slovíčka z lekce 6.

Zadání úkolů bude vloženo po hodině ve škole, tedy 10.6.

středa 3.6.

Děkuji za zasílané úkoly.

Dnes si procvičíme čtení a poslech, mrkněte do učebnice na stranu 68 na cv 3. Pusťte si k textu přiložený poslech, komu to nejde otevřít, přečtěte si text, projdi si ho několikrát. V zadání máte tři otázky- odpověz (snaž se odpovídat celou větou). Poté si je zkontroluj.

38 (2).mp3

Kontrola:

 1. Nick wants to watch TV because his parents are going out.
 2. Frank´s Friends is a comedy show. Megastructures is a documentary.
 3. He can´t watch TV because his parents are taking the TV to his grandmas´s.

V PS vyplň cv 3, 4 na straně 54 a 55, výsledky zveřejním příště.

 

Pondělí 1.6.

Hezké červnové pondělí!

Dnes se zaměříme na nová slovíčka a poslech.

Podívejte se na cv 1 v učebnici na straně 68, kde máme nová slovíčka týkající se TV programů. Pusť si přiložený poslech a nahlas si slovíčka říkej. Zapiš si je do sešitu, přelož si je a ke každému napiš alespoň 1 příklad ČESKÝCH pořadů, které dávají v televizi. Celé mi to pak vyfoť a do čtvrtka pošli. Slovíčka se průběžně uč, najdeš je s dalšími na straně 79.

37 (2).mp3

V učebnici na straně 69 máme ve cv 5a tabulku- tvoření otázky s „going to“, opiš si ji do sešitu:

Going to: Otázka

You are going to watch TV.        Yes, I am.

Are you going to watch TV?       No, I´m not.

V otázce změníme slovosled a přehodíme slova „are“ a „you“. V odpovědi používáme sloveso „to be“ ve správném času, např. Yes, she is. No, he isn´t. Yes, they are. No, we aren´t.

Vyplňte si online cvičení v odkaze.

 

Středa 27.5.

Minule jste se v prezentaci dozvěděli o budoucím čase. Čas tvoříme slovesem „to be“ a přidáváme „going to“, potom musíme použít sloveso v základním tvaru, např. She is going to sleep, I am going to stay, We are going to sing.

Napište si do sešitu cv 4b str 69 v učebnici a doplňte správné tvary. Hned si výsledky zkontroluj. Vedle vět si zkus napsat záporné tvary

Kontrola: 1 is going to (isn´t going to read), 2 are going to (aren´t going to play), 3 am going to (I´m not goint to watch), 4 is going to (isn´t going to do), 5 are going to (aren´t going to buy)

Udělej si online cvičení 1 a online cvičení 2. Nezapomeň tam také napsat správné sloveso.

 

pondělí 25.5.

Děkuji za odpovědi z kvízu. Tady máte výsledky:

1 c) about 2500 stars

2 a) true

3 b) 1928

4 Snow White

5 b) about 4 million

6 b) 100

Výsledky z PS:

52:

 1. 2 countries, 3 ocean, 4 capital, 5 north, south, east, west, 6 seasons, autumn nad winter, 7 rivers, 8 mountain, 9 Antarctica, 10 Tunnel
 2. 2c, 3g, 4e, 5f, 6d, 7a

4.    2 the best, 3 more expensive, 4 the nicest, 5 taller, the tallest, 6 better

5.    2 country, 3 more, 4 most beautiful, 5 islands, 6 bigger, 7 better, 8 sunny, 9 winter, 10 snows, 11 mountains, 12 highest, 13 capital

Společně dnes začneme novou lekci 6, kde se budeme učit o novém čase, používaném  v aj- budoucí čas „going to“. Otevřete si prezentaci. Zjistíte, kdy čas používáme a pravidla pro tvoření oznamovacích vět kladných a záporných (do šs si napište použití času a poté kladné a záporné příklady se slovesem „play“).Pravidla se naučte, budeme procvičovat ve cvičeních.  Zápis mi poté vyfoťte a pošlete do čtvrtka.

budoucí čas going to oznamovací.ppt

 

středa 20.5.

Kdo má zájem, vyzkoušejte si na stránce znalost měst v USA. J
Vrhneme se na opakování lekce 5, proto Vyplňte cv 1, 2, 4 na straně 52 a cv 5 na straně 53 v pracovním sešitě. Zopakujeme si zeměpisná slovíčka, počasí i stupňování. Máte na to čas do konce týdne. Můžete mi je vyfotit a poslat, zkontroluji.

 

pondělí 18.5.

Odpovědi:

 1. There live about 4 million people.
 2. LA is in California.
 3. It means city of angles. ( Angeles znamená ve španělštině „andělé“)
 4. Hollywood sign, The Walk of Fame, Griffith Observatory, Universal Studios,  Santa Monica Beach, Venice Beach, Rodeo Drive, Dodger Stadium,… (můžete poslat na zkontrolování)

 

Udělejte si kvíz o zajímavostech v LA. Projdi všechny otázky, do šs napiš čísla otázek a tipni si správnou odpověď (tu si celou opiš). Do čtvrtka mi je vyfoť a pošli.

quiz LA otázky.pptx

Bodové výsledky testů jsou zde.

 

Středa 13.5.

Minule jsme začali téma USA. Podívej se na video, jak rozmanitá tato země je. J

Dnes se zaměříme na jedno město, které je v USA. Znáš nějaká? Zkus chvíli popřemýšlet a vyjmenovat co nejvíc amerických měst.

Mrkneme se společně na LA- Los Angeles. Pusť si video, kde uvidíš krásné záběry na město a zajímavá místa. Napiš si tyto otázky do sešitu a vyhledej si k nim odpovědi (zkus je psát celou větou):

 1. How many people live in LA?
 2. In which state can you find this city? (stát)
 3. What does the name of the city mean? (Co znamená název města)
 4. Find at least 3 interesting places that are in this city (Najdi alespoň tři zajímavá místa v tomto městě a napiš jejich názvy)

Vyplňte si do čtvrtka testík, máte dva pokusy.

 

Pondělí 11.5.

51/5

2 the best

3 the worst

4 better

5 worse

6 the best, better

Co vše víte o USA? To zjistíte během následujících dní, kdy se budeme věnovat její historii i základním informacím. Podívejte se do učebnice, strana 64. Poslechněte si přiloženou nahrávku 34 (2).mp3a zároveň si čtěte článek, zodpovězte otázky ve cv. 1 do školního sešitu a do čtvrtka vyfoťte a pošlete.

Vyplňte si do čtvrtka testík, máte dva pokusy.

 

Středa 6.5.

Ještě si pořádně zopakujeme stupňování- vypracujte cv. 5 v prac. sešitě, strana 51. Doplňujete stupně od „good,bad“.
Vyzkoušejte si další odkazy na procvičení stupňování zde (pořádně si čtěte věty,  něktde jsou už doplněné členy a pokud ho napíšete znovu, budete to mít označené jako špatné). Zde procvičíte 3. stupeň

Hezký prodloužený víkend!

have-a-nice-friday.jpg

Pondělí 4.5

Výsledky:

Cv 2:

1 forest, 2 campsite, 3 tent, 4 sea, 5 sleeping bag, 6 beach, 7 guidebook, 8 field

C 3:

1 the longest

2 bigger, the biggest

3 the deepest, deeper

4 the most popular, more popular

5 older, the oldest

6 the busiest, busier

(někteří jste nevěděli, jaké přídavné jméno použít- musíte se orientovat podle tabulky a prvního sloupečku, kdy vždy použijete to, které tam uvidíte)

Mrkni do PS strana 51, cv 4. Podle vlastního názoru doplň 3. stupeň přídavného jména,  a druhou část věty doplň podle sebe. Cvičení mi vyfoť a do čtvrtka pošli na e-mail.